אינסטגרם היא רשת חברתית פופולרית שבה נוהגים לשתף תמונות. באמצעות האינסטגרם אתה יכול לצלם תמונות ולשתף אותם בחשבון שלך ברשת. כל משתמש אינסטגרם שעוקב אחרי החשבון שלך יקבל אנדיקציה שפרסמת תמונה, ויוכל לצפות בה להנאתו. האפקטיביות של האינסטגרם נובעת מכך שמדברים בה בתמונות ולא במילים, ובעולם הדיגיטלי שבו אנחנו חיים לתוכן ויזואלי תוסס שכזה יש משמעות מכרעת.

האינסטגרם היא רשת חברתית פופולרית מאוד בעיקר בקרב צעירים, ולכן מהווה כלי מצויין לפרסום וקידום העסק שלך. קהל היעד שנחשף לחשבון שלך הם המשתמשים שעוקבים אחרי החשבון שלך, לכן ניתן בקלות וכמעט ללא השקעה כספית ליצור קמפיין שיזניק את העסק שלך בכמה רמות למעלה. חשוב לכן ללמוד איך לעבוד נכון עם חשבון האינסטגרם, ומה הם המדדים שישפיעו על הצלחתך.

מדוע חשוב שיהיו לך הרבה עוקבים באינסטגרם?

חשבונות האינסטגרם נמדדים לא רק על סמך התוכן שנמצא בהם אלא בעיקר לפי מספר העוקבים שיש לך בחשבון. עוקבים באינסטגרם הפך למדד החשוב ביותר לפופולריות של החשבונות. אם לחשבון שלך יש מספר מועט של עוקבים, משתמשים שנכנסים לחשבון מסיקים ממספר העוקבים שהחשבון שלך אינו מעניין, ולכן גם לא יעקבו אחר החשבון שלך. לעומת זאת חשבון עם מספר רב של עוקבים מעורר תחושות של עניין וסקרנות, מכיוון שהמשתמש בטוח שיש סיבות טובות לכך שהחשבון כל כך פופולרי.

מספר העוקבים באינסטגרם הפך לסמל סטטוס. בני נוער משווים את מספר העוקבים שיש לכל אחד מהם, ומי שיש לו יותר עוקבים זוכה ליוקרה חברתית. סלבריטאים שונים מתגאים בכך שיש להם עשרות אלפי עוקבים. צריך לזכור גם שלמספר גדול של עוקבים יש גם משמעות כלכלית, סלבריטאים עם אלפים רבים של עוקבים יכולים לפרסם מוצרים בחשבונם, ולקבל סכום נכבד של כסף עבור אותו פרסום. גם עסקים שרוצים לפרסם מוצר או שירותים שונים רוצים להגיע לקהל יעד כמה שיותר גדול, וליצור קמפיין פרסום אפקטיבי. קמפיין כזה ניתן לעשות באינסטגרם רק אם הוא מבוצע בחשבון עם כמות מכובדת של עוקבים. ברשת חברתית כמו האינסטגרם משמעות של עוקבים רבים היא שחשבונך יזכה גם בהרבה שיתופים ולייקים, וכך החשבון שלך יזכה להיכרות של יותר משתמשים ולהגדלה הדרגתית של מספר המשתמשים.