יוטיוב הוא אתר שיתוף סרטוני הוידיאו הגדול בעולם ששייך לחברת גוגל והוא גם האתר השני הכי נצפה בעולם אחרי גוגל. הוא מהווה חלק מרכזי מתרבות האינטרנט בעולם המודרני ומשפיע רבות על חיינו עקב החשיפה העצומה של הסרטונים. החשיפה של יוטיוב לא מוגבלת רק לרשת האינטרנט אלא משפיעה גם על אמצעי התקשורת האחרים ביניהם התקשורת המשודרת והכתובה. אנשים רבים נוהגים לשתף סרטונים שאהובים אליהם וכך מגיעים אותם סרטונים לתפוצה אדירה שקשה לשחזור באמצעים אחרים. קשה לדמיין כיום את העולם שבו אנו חיים ללא אותם סרטונים שמעוררים עניין כה רב אצל ציבור רחב כל כך.

מדוע כדאי להשתמש ביוטיוב לקדם את העסק שלך?

פופולריות – בכל רגע נתון מחוברים ליוטיוב מיליוני משתמשים שצופים בסרטונים שמעניינים אותם. מדובר בקהל עצום ובחשיפה אדירה שלא ניתן להשיג ברשתות חברתיות אחרות. סרטון יכול להגיע למיליוני צפיות ביוטיוב בתוך זמן קצר עקב הויראליות של היוטיוב שחזקה יותר מכל רשת אחרת. קידום ביוטיוב יאפשר לך להגיע לקהל יעד גדול וממוקד בתוך זמן קצר. צריך לזכור שסרטונים ביוטיוב מופיעים גם במיקומים גבוהים כאשר מחפשים ביטויים בגוגל, דבר שמגדיל עוד יותר את החשיפה של הסרטון.

אפקטיביות – סרטונים הם בעלי יכולת השפעה חזקה ביותר לעומת מידע סטטי או טקסטואלי. צפיה ביוטיוב מביאה לאחוזי מעורבות גבוהה בקרב המשתמשים. היא מרגשת אותנו, מצחיקה או מעציבה אותנו מכיון שלסרטונים יש יכולת וויזואלית מוכחת. בכמה שניות של סרטון אפשר להעביר יותר מידע מאשר ניתן להעביר באלפי מילים. ניתן ליצור סרטון קצר ותמציתי שיוכל לפנות לקהל היעד שלך בצורה המיטבית. צעירים כמעט אינם משתמשים באמצעי התקשורת המסורתיים כמו הטלוויזיה או העיתון, אך חשופים מאוד לאינטרנט ולרשתות החברתיות שיוטיוב הוא אחד המובילים מביניהם. כדי להגיע לקהל הצעיר אתה חייב לפרסם במקומות הנכונים ויוטיוב הוא מושלם מבחינת ההתאמה שלו לקהל זה.

חינמי – פרסום סרטונים ביוטיוב אינו עולה כסף והוא חינמי לחלוטין. פרסום באמצעים אחרים כמו גוגל או פייסבוק עולה בהתאם לכמות הצופים במודעה, דבר שיכול להגיע לסכומי כסף נכבדים. כל מה שעליך לעשות הוא להפיק את הסרטון שמקדם את העסק שלך. הפקת סרטון כזה היא פשוטה וזולה יחסית, ולאחר מכן מה שנותר הוא לעלות את הסרטון ליוטיוב. ניתן גם לבנות בחינם ערוץ יוטיוב לעסק שלך שבו תוכל לעלות את כל הסרטונים שלך וכך לצבור עוקבים לאותו ערוץ.

קידום עסקים ביוטיוב